YOU#BYJACKOB

Szukaj
Close this search box.

PL |

EN

Szukaj
Close this search box.

PL | EN

Premium upcycled collection by jackob buczynski 2023

COLLECTON PREMIERE NYFW 2023

Najnowsza kolekcja została zaprezentowana na Fashion Week w Nowym Jorku 9 września 2023 r. To eklektyczna wizja charakterystyczna dla marki Jackob Buczynski, ale w zupełnie nowej odsłonie.

Po raz pierwszy w kolekcji pojawiły się wyjątkowe materiały z drugiej ręki – skóra oraz futra. Użycie tych surowców to hołd dla zwierząt, które zostały poświęcone do ich produkcji. Skóry i futra to produkty wieloletnie, a nawet wielopokoleniowe, którym warto nadać drugie życie, czego dokonuje Jackob.

W kolekcji pojawiły się również odzyskane serwety i wyszywane ręcznie dekoracje. Wykonane z mistrzowską precyzją koronki podkreśliły charakter couture najnowszych kreacji.

Użycie koronek z odzysku to shout-out dla polskich korzeni i zamiłowania do rękodzieła, które obecne było w naszych domach od zawsze. Dzisiaj ta twórczość dumnie staje w blasku fleszy podczas największego międzynarodowego wydarzenia modowego na świecie.

Kolekcja została wykonana z materiałów pochodzących z jednej z największych sortowni w Europie – Wtórpol.

Każda kreacja dostępna jest na indywidualne zamówienie i każda z nich jest unikatowa, niepowtarzalna i niesie historię materiałów, z których powstała.

by Jackob Buczynski

wszystkie sylwetki zaprezentowane podczas
new york fashion week 2023